Sıkça Sorulan Sorular

-- Penis büyütme ameliyatı libidoyu (cinsel isteği) etkiler mi?
Libidoyu arttırmaz ve azaltmaz. Herhangi bir etkisi olmaz.

-- Penis kalınlaştırmada enjekte edilen yağ dokunun testislerde kayıp ve zarar verdiği söyleniyor; doğru mudur?
Böyle bir şey mümkün değildir. Penis cilt altına enjekte edilen yağ dokusu aşağı doğru kaymaz. Yağ dokusu akışkan değildir, penis cilt altından testislere kayabileceği bir yol yoktur. olmaz.

-- Penis büyütme ameliyatı ereksiyonda azalma yapar mı?
Penis büyütme ameliyatı ereksiyonu etkilemez; sadece çok yakın zamanda tekrar ameliyat edilen hastalarda (mesela 3 ay ara ile 2 kez kalınlaştırma yapılan durumlarda) penis üzerinde ödem çok uzun sürebilmektedir, bu sebeb ile ameliyattan sonraki ilk aylarda sertleşmede zorluk yaşanabilmektedir. Bu yüzden 2. kez kalınlaştırma yapılacaksa en az 6 ay geçmesi tavsiye edilir.

-- Penis büyütme ameliyatı kısırlığa neden olurmu?
Penis büyütme ameliyatının üremeye hiç bir etkisi yoktur.

-- Penis büyütme ameliyatı erken boşalmaya iyi gelir mi?
Bu tip ameliyatlar, erken boşalma ya da geç boşalma durumunu tedavi etmez.

-- Penis büyütme ameliyatı penis hissiyatına etki eder mi?
Ameliyat boyunca hissiyat veren sinirlere uzak çalışılmaktadır, bu yüzden bu sinirlerde herhangi bir yaralanma ve hissiyat kaybı olmamaktadır. Ameliyat sürecinden hemen sonra kalınlaştırma ve ödeme bağlı olarak bir kaç gün sürecek hafif bir hissizlik olma ihtimali vardır, bu durum kendiliğinden düzelir.

-- Penis büyütme ameliyatı ereksiyon sırasında dikliğin azalmasına yol açar mı?
Penisin asıcı bağı tam olarak kesilirse buna neden olabilir, fakat son yıllarda gelişen teknikler ile artık bu bağ doku tam olarak kesilmemektedir. Bağın sağlam bırakılan alt yarısı, ereksiyon sırasında penisin dik durmasını sağlamaktadır.

-- Penis büyütme ameliyatı sonucu penis’ de kısalma olabilir mi?
Penis büyütme ameliyatında kısalma olmaz fakat aynı seans içerisinde penis kalınlaştırma operasyonu da yapılmış ise, penis aynı zamanda ene doğru da genişleyeceği için kısalmış gibi görünebilir. Bu tamamen göz yanılmasıdır, bu sebeb ile penis kalınlaştığı için sanki uzamamış gibi görünebilir.

-- Penis büyütme ameliyatı sonrası idrar yapmakta zorluk çeker miyim?
Penis büyütme ameliyatı idrar yapmayı kesinlikle etkilemez. Hastalar, hemen ameliyattan sonra normal şekilde idrar yapabilirler.

-- Penis Büyütme ya da Penis Kalınlaştırma ameliyatı olduğum anlaşılır mı?
Penis büyütme ameliyatında uzatma ve kalınlaştırma yapılmaktadır. Penisi uzatma sırasında penis sırt-kök kısmında cilde de uzatma yapılmaktadır, bu yüzden burada da zig zag yada Y şeklinde kısa bir dikiş izi kalmaktadır. Dikiş izleri tüylerin arasında kalmaktadır, tüylerin alınmaması ameliyat izini gizleyebilmektedir. Penis kalınlaştırma’ da ise, penisin gövde kısmı kalınlaşıp, penis başından (glans penisden) daha kalın hale gelmektedir. Kalınlaştırma, gerçekleşen çap farkından anlaşılabilmektedir. Penis başı tamamen süngersi dokudan oluştuğu ve üzerinde ayrılabilen bir cilt olmadığı için penis başına kalınlaştırma yapılmamaktadır. Sadece penisin gövde kısmına kalınlaştırma yapıldığı için, ameliyat sonrası, penis gövdesi penis başından daha kalın görülmektedir. Kalınlaştırma ancak buradan anlaşılabilir.

Mesajınız Gönderildi.

Yanlış E-Posta Adresi.

LOGO
+90 212 215 5543
Fulya Teras, Hakkı Yeten Cad. No:11, C1-67, 34365 Fulya / İSTANBUL / TÜRKİYE